Kurumsal Psikolojik Danışmanlık

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık

Kurumsal psikolojik danışmanlık, şirketlerdeki çalışanların çalışma verimliğini artırmak için uygulanan profesyonel bir terapi desteğidir. Personeller arasında uyumlu bir çalışma ortamı sağlayabilmek konusunda son derece etkilidir. Şirket bünyesindeki personelin ruh hali çalışma performansını, buna bağlı olarak da şirketin büyümesini önemli ölçüde etkileyebilen bir faktördür. Bu nedenle şirketin sağlıklı ve emin adımlarla büyümesi için öncelikli olarak personellerin motivasyonlarının yüksek tutulması, çalışma performanslarını düşüren etkilerin ortadan kaldırılması, çalışma ortamındaki iletişimlerin sağlıklı olması amaçlanmalıdır.

 

Şirket çalışanları çalıştıkları ortamda maddi gelirin iyi olmasına ek olarak aynı zamanda huzuru da arar. Ancak çalışma ortamında huzur olmadığı zaman çalışanlar her ne kadar işlerinde iyi olsalar da bir süre sonra istenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkündür. Şirketlerin her anlamda olumsuz durumlarla karşılaşmamaları için ise kurumsal psikolojik danışmanlık hizmeti almaları gerekir.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Şirketlerin tüm birimlerinin birbiriyle sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için sunulan danışmanlık hizmetine kurumsal psikolojik danışmanlık adı verilir. Sunulan bu profesyonel psikoterapi hizmeti sayesinde aynı zamanda şirket bünyesinde doğru bir çalışma stratejisi oluşturabilmek de mümkündür.

 

Şirketler ile çalışanlar ortak bir paydada iş yapmadığı durumlarda efektif sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Kurumsal psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde doğru bir çözüm yolu ve etkili bir iletişim taktiğiyle başarılı analizler gerçekleştirilir, iş potansiyelinin artırılması sağlanır. Bu amaç doğrultusunda alanında Uzman Psikologlar tarafından çeşitli eğitimler verilir. Hem şirket yönetiminin hem de çalışanların tam verimlilik ve motivasyonla çalışmasına yardımcı olunur. 

Hangi Durumlarda Kurumsal Danışmanlık Alınmalı?

Kurumsal danışmanlık, hemen hemen her şirketin alması gereken profesyonel bir psikolojik destek olarak değerlendirilir. Kurumsal danışmanlık gerektiren pek çok farklı durumdan bahsetmek mümkündür. Bunlara birkaç örnek göstermek gerekirse;

  • Şirket bünyesindeki personeller arasında anlaşmazlıkların yaşanması,
  • Yaşanan uyuşmazlıkların iş potansiyelini olumsuz yönde etkilemesi,
  • İş potansiyeli ve çalışanların motivasyonunun düşük olması kurumsal danışmanlık hizmeti alınması gereken durumlar olarak gösterilebilir.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Hizmetinin Kurum için Faydaları

Kurumsal psikolojik danışmanlık hizmetleri şirketler açısından çok büyük faydalar sağlayabilmektedir. Örneğin;

  • İşe alım sürecinde adayın pozisyona uygun olup olmadığını belirleyebilmek,
  • Doğru personeli doğru pozisyonda görevlendirebilmek,
  • Mevcut personellerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını belirleyebilmek,
  • Şirket hedeflerini yerine getirebilmek,
  • İş hacmi ve potansiyelini artırabilmek,
  • Personellerin potansiyelini en doğru şekilde kullanabilmesine katkı sağlayabilmek gibi durumlar, kurumsal danışmanlık hizmetlerinin faydaları arasında yer almaktadır.

Kurumsal Danışmanlığın Amacı Nedir?

 

Kurumsal danışmanlığın en önemli amacı, şirketin iş potansiyelini ve hacmini artırmak, sağlıklı ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmaktır. Küreselleşen dünyada rekabet şartları her geçen gün değişmekte ve gittikçe güçleşmektedir. Dolayısıyla bir şirketin kurumsal anlamda gelişme kaydedebilmesi için psikolojik stratejiler edinmesi ve motivasyonunu yükseltebilmesi son derece önemlidir. 

Şirketlerin başarı elde edebilmesi için çalışanlar ile şirketlerin hedeflerinin otak olması gerekir. Bunun için ise doğru analizlerin yapılması, efektif çalışma şartlarının uygulanması gerekir. Alanında Uzman Psikologlar tarafından gerçekleştirilen kurumsal danışmanlık sayesinde doğru analizler ve uygulamalar yapılıp, şirketin büyük gelişmesine katkı sağlayabilmek mümkündür. 

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Nasıl Yapılır?

Kurumsal danışmanlık hizmeti alanında Uzman Psikolog tarafından verilen bir hizmettir. Şirket yönetimi ve çalışanları için eğitim şeklinde verilen bu hizmet hem kişiler hem de şirket açısından verim kapasitesini artırabilecek bir etki göstermektedir. Eğitimlerin konu ve aşamalarından da kısaca bahsetmek gerekirse;

• İletişimin iyileştirici gücü
• Kendinle tanışma eğitimi
• İçindeki potansiyeli ortaya çıkarma
• Duygularla tanışma ve dönüştürme
• Motivasyonun püf noktaları
• Değişimi dönüşüme çevirme
• Kişilik analizi
• İkna sanatı
• Başarma psikolojisi
• Mutluluk psikolojisi kurumsal psikolojik danışmanlıkta verilen eğitimler arasında yer almaktadır.

Ne Kadar Sürer?

Kurumsal danışmanlık hizmetleri, faaliyet gösterdiği sektörde büyümek, gelişmek ve daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen her bir şirket için gerekli olan profesyonel bir destektir. Bu profesyonel desteğin kaç seans sürebileceği hakkında kesin bir bilgiden bahsetmek mümkün değildir. Şirketin iş hacmi, faaliyet gösterdiği alan, personel sayısı ve eğitimlerden alınan olumlu/olumsuz geri dönüşler kurumsal danışmanlık hizmetlerinin ne kadar süreceğini belirleyen faktörlerdir.

Size Yardımcı
Olmamızı İster misiniz?

Bizimle iletişime geçerek psikoterapi seanslarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, psikolog randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Sena hanıma 6 aydır panik atak sorunum için gidiyorum. İlk güne göre çok daha iyi durumdayım her duruma panikleme olayını aştım hemde hiç ilaç kullanmadan.

yorum k
T*** Y***

Sağolsun Psikolog Sena Sabanoğlu sayesinde aşırı iddaa oynama hastalığımdan kurtuldum aldığım aylıklar hep iddaa’ya gidiyordu kredi kartlarına borçlar kabarmıştı. Bu tür sorunlarda profesyonel destek almak en kesin tedavi yöntemi.

yorum e
G*** A***

Huzur dolu bir ortam. Sena hanım sağolsun bir çok sorunuma müthiş destek oldu kendisinden destek almasaydım belki bu sorunları bu kadar rahat atlatamazdım.

yorum e
S*** A***

Psikoterapi Seanslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Arayabilirsiniz.