Hakkımda

Psikolog Sena Sabanoglu

Sena Sabanoğlu Kimdir?

Psikolog Sena SABANOĞLU Denizli’de doğmuştur. Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. Lisans eğitimi sırasında Denizli Devlet Hastanesinde ve özel kliniklerde gönüllü olarak çalışmalara katılmıştır. Topkapı Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Stres Yönetimi eğitimleri almıştır. Bununla birlikte kurumsal şirketlere öfke, stres ve duygular üzerine danışmanlıklar gerçekleştirmektedir.

Bireysel terapi, aile danışmanlığı, çift ve evlilik danışmanlığı alanında uzmanlaşan Psikolog Sena Sabanoğlu 2016 yılından itibaren Denizli’de kendi ofisinde danışanlarına hizmet vermektedir.

2019 yılından itibaren MCS Psikoloji‘yi kurarak Denizli ofisi ile birlikte İstanbul ofisinde de tam zamanlı olarak danışan görmektedir.

 • 2018

  Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Hakan Türkçapar

 • 2017

  Aile Danışmanlığı – Milli Eğitim Bakanlığı

  Bireylerin hayatlarında dönüm noktalarından biri olarak görülen evlilik kararlarında yardımcı olabilmek çiftlerin uyumu, bireysel, kültürel, ailesel farklılıklar gibi değerlendirmenin yapılabileceği bir süreçte verilen "psikolojik destek"tir.

 • 2017

  Cinsel İşlev Bozukluğu Eğitim Sertifikası

  Cinsel uyaranlara verilen cinsel yanıtların normal biçiminin uzun süreli bozulması olarak tanımlanabilir. Bireyin cinsel işlevinin bozuk olarak tanımlanabilmesi uygulamada profesyonellerin takdirinde değil, bireyin kendisine veya partnerinin yakınması ile mümkün olabilmektedir.

 • 2016

  Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi – Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü

  Değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkilerin çalışıldığı psikoterapinin alt dalıdır.

 • 2016

  Boşanma Terapisi Eğitimi – Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü

  Boşanma terapisinde, çiftler arasında iletişim sağlanır. Boşanma öncesi danışmanlık verilir Ve boşanma sebepleri, süreç değerlendirmesi yapılır Çocukla ilgili yapılması gerekenler tartışılır ve boşanma aşamasında çocuğun durumu ve potansiyeli değerlendirilir. Çiftlere iyi boşanma kavramı öğretilir. Boşanmanın yas süreci hem çiftte hem de çocukta analiz edilir. Boşanmanın ömür boyu sürecek evlilik benzeri bir kurum olduğu öğretilir. Son olarak, çiftlere ileriki aşamalarda danışma verilir. (yeni ilişkilere adaptasyon, üvey annelik vb.)

 • 2016

  Aile Koçluğu Eğitim Sertifikası

  Aile koçluğu ile ebeveynlere aile birliklerini koruyabilmeleri ve öz güveni yüksek, güçlü bireyler yetiştirmeleri konusunda yardımcı olunup, çocuklarının gelişim süreçlerinde yaşamlarındaki farklılıkların nedenlerini ortaya çıkartıp, etkin–verimli ebeveynler olmak için gerekli olan geniş kaynakları da kullanarak ailelere düzgün ve doğru ilişkiler kurmasında yardımcı olunur.

 • 2016

  Cinsel Terapi Eğitimi Sertifikası – Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü

  Cinsel Terapi, kişilerin eşli olarak katıldıkları, cinsel yaşam, duygular, hisler, sorunlar gibi konuların ele alındığı bir terapidir. Cinsel terapide, cinsel sorunu yaşayan kişinin yaşamındaki önemli olaylar, aile ve evlilik hayatındaki ve gelişimindeki önemli noktalar terapistle birlikte değerlendirilir.

 • 2016

  Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulayıcı Sertifikası

  MMPI aracılığı ile psikopatolojinin belirlenmesi ve değerlendirilmesi, rapor haline dönüştürülmesi MMPI aracılığı ile psikiyatrik semptomları tanıyıp ayırt edebilmeyi sağlamayı amaçlayan psikolojik bir testtir.

 • 2016

  Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Sertifikası – Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

  Çözüm odaklı terapi ‘sorun’a odaklanan geleneksel terapi yöntemlerinin aksine, ‘çözüm’e odaklanan yaratıcı ve postmodern bir yaklaşımdır. Kolayca öğrenilebilen, etkin ve kısa sürede sonuç veren bu yaklaşım yeni olmasına rağmen hızla yaygınlaşmıştır.

 • 2016

  Stres Yönetimi Eğitim Sertifikası

  Stres hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Günümüzde toplumda en yaygın olarak kullanılan bir kelimedir. Stres her yaştan ve her meslekten kişiyi etkileyebilir. Stresten her zaman kaçamayız ancak stresi kontrol altında tutmak mümkündür.

Size Yardımcı
Olmamızı İster misiniz?

Bizimle iletişime geçerek psikoterapi seanslarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, psikolog randevunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz..

Sena hanıma 6 aydır panik atak sorunum için gidiyorum. İlk güne göre çok daha iyi durumdayım her duruma panikleme olayını aştım hemde hiç ilaç kullanmadan.

yorum k
T*** Y***

Psikoterapi Seanslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Arayabilirsiniz.